EKEN MAKiNE :. Endüstriyel Yağ Filtreleme Ekipmanları - Endüstriyel Yağ Temizleme, EKEN Makine

Endüstriyel Yağ Filtreleme

0 378 228 58 16Eken Makine0 378 228 58 16

Eken Makine
İçeriğe git

Ana menü:

Madeni yağlar, hareket eden metallerin arasında bir film oluşturarak hareketi kolaylaştıran, sürtünmeyi, korozyonu önleyen ve ham petrolün rafinasyonu sonucu elde edilen base-oil maddelere kimyasal katkı maddesi ilavesi ile elde edilen ürünlerdir.       

Katı Partikül Kirliliği:
Yağlarda kirlilik konusu sanayi genelinde maalesef yanlış anlaşılmaktadır. Rengi koyulaşmış yağlara kirli denilebildiği gibi, çoğu kez başparmakla işaret parmağı arasına alınan bir miktar yağda parmakla hissedilebilen parçacıklar kirlilik ölçütü olarak alınmaktadır. Oysa, her iki yaklaşım da bir miktar gerçeklik payı taşımakla beraber kesinlikle yeterli olmayıp, bilakis yanıltıcı bile olabilir. Triboloji biliminin en zarar verici kirlilik olarak değerlendirdiği partiküllerin büyüklüğünün, yağ filminin kalınlığı kadar büyüklükteki partiküller olduğu düşünülürse, endüstri genelinde bu değer 10 mikron civarındadır, o zaman gözün göremediği elin hissedemediği bakteri/virus gibi bir dünya ile karşı karşıya olduğumuz anlaşılıyor. 
Kirlilik katı maddeler şeklinde olabileceği gibi, köpürme ile yağa hapsolunan gaz veya yağa karışan su gibi sıvı maddeler ve hatta, reçineleşme sonucu ortaya çıkan yumuşak yapıda malzemeler de olabilir. 

ENDÜSTRİYEL YAĞ TEMİZLEME CİHAZI MAKİNE TEKNİK ÖZELLİKLERİ:
ENDÜSTRİYEL YAĞ TEMİZLEME SİSTEMİ; Kendinden pompalı seyyar yağ filtreleme makinesi, makine içerisinde dolaşan tüm yağın filtre edilmesini sağlar. Filtreleme sırasında yağ molekülleri filtre içerisinden geçerken partiküller temizlenerek tekrar makine içerisine temiz yağı sevk eder. Makine BY Pass sisteme sahiptir bir element (Absorbsiyon) 4 litreye kadar su ve glycol tutma özelliğine sahiptir. Bu sistem iç filitre değişimi ile tüm sentetik ve petrol bazlı hidrolik lubrıcatıon yağların temizliğinde kullanılır.                    


 
Kullanım alanları:
-   Plastik Enjeksiyon Hidrolik Sistem Yağları     
-   Ekstrüzyon Pres Hidrolik Sistem Yağları
-   Seramik Pres Hidrolik Sistem Yağları
-   Türbin Yatak Yağlama ve Dümenleme Yağları
    -   Dişli Sistem ve Redüktör Yağları
    -   Motorin Yağları
    -   İş Makinesi Hidrolik Sistem Yağları 

Makinenin Faydaları; 
- ISO16/14/11 NAS 5-6 seviyelerinde temizlik yapar. (Yeni yağdan daha temiz olur)
- Yağın kullanım ömrünü, makinenin valf, pompa ve keçe  ömrünü, 3-10 kata kadar uzatır. 
- Atık maliyetini azaltır, aşınmaları azaltır, iş kaybını önler

Temel Çalışma Prensibi;
Filtre edilecek makinenin yağ tankı boşaltma vanasından emiş hortumu takılarak pompa vasıtası ile kirli yağ filtreleme sistemine aktarılır. Selüloz filtre kısmına pompa ile sevk olmasından sonra filtre içerisinde yabancı maddeler ve suyu tutarak yağın temizlenmesini sağlar. Filtreden geçen temiz yağ çıkış hortumundan makinenin yağ doldurma haznesinden geri makineye sevk edilir.
İçeriğe dön | Ana menüye dön